האם העסק שלך מוגן מפני תקיפות סייבר?

דמיינו לעצמכם שכל עולמכם, התמונות שלכם, סרטוני הווידאו, כל הסיסמאות לכל החשבונות שלכם, לרבות חשבון הבנק ומה לא בעצם – הכול נמצא בידיים של מישהו אחר, והמישהו אחר הוא לא האישה שלכם.

אלא מישהו המעוניין להשיג מכם משהו תמורת אי חשיפת המידע, לבקש כופר כזה או אחר וכדומה.

אולי אתם חושבים: למי כבר אכפת ממני ומה כבר יש לי להסתיר.

ובכן זה נכון שמתקפות סייבר הן צרה צרורה בעולם העסקי והטכנולוגי, אך גם אנשים פרטיים חווים יותר ויותר תקיפות סייבר ככל שהטכנולוגיה מתקדמת ואף על פי שיש פתרונות הגנה מתוחכמים לא פחות, אתם תמיד נמצאים בסכנה מוחשית לחשיפת המידע.

מתקפות סייבר בעולם הגדול

בשנים האחרונות אפשר לשמוע בחדשות עוד ועוד על תקיפות סייבר ברחבי העולם, החל בתקיפה של הבנק המרכזי (ECB) של אירופה אשר עבר תקיפת סייבר שחשפה כ-20 חשבונות של לקוחות הבנק, דרך פריצות נרחבות בשדה המדיני והפוליטי כאשר, דרך מעורבותם לכאורה של הרוסים בפריצה למסע הבחירות של נשיא ארצות הברית הנבחר דונלד טראמפ וגם בשדה העסקי כאשר אתר המכירות האינטרנט הענק איביי, נפרץ והאקרים גנבו ממנו את פרטי האשראי של כ-230 מיליון יוזרים ועד אתר הכרויות המין המפורסם אשלי מדיסון שכתוצאה מתקיפת סייבר נפרצו כ-35 מיליון חשבונות של משתמשי או גולשי האתר.

אבטחת מידע

הגנו על המידע האישי שלכם

האם זה יכול לקרות גם לי?

אז אחרי שהבנו מה זה מתקפת סייבר וברור לנו שאנחנו ממש לא רוצים שאחת כזאת תקרה גם לנו, לעסק שלנו או לארגון שלנו, נשאר רק לברר כיצד ניתן להתגונן מפניהן והאם אפשר לעשות ביטוח סייבר בחברות הביטוח השונות.

ראשית, חשוב להבין שכל סוגי המחשבים, לרבות שרתים רבי עוצמה, המאחסנים את כל המידע שלנו, יכולים להיפרץ בקלות.

גם מידע המוצפן בענן אינו מוגן ולמעשה כיום כשהחיים שלנו עוברים תהליך של אוטומציה ורובוטים נכנסים ושולטים במכונות רבות בביתנו, אפשר אפילו דרך מכונת הכביסה החכמה שלנו שמזמינה סבון כלים מאמזון ברגע שזה נגמר, לפרוץ לבית שלכם…

אבטחת מידע

שמרו על הכסף שלכם בקניות האונליין

מה אפשר לעשות נגד תקיפות סייבר

  • להתנתק מהעולם – הפתרון הטוב ביותר הוא כמובן להתנתק מהעולם. בלי אינטרנט, בלי פייסבוק, בלי חשבון בנק, בלי תעודת זהות (ביומטרית…) נשמע הזוי ותלוש מהמציאות, לא? אז נעבור לפתרונות אחרים.
  • נקיטת אמצעי זהירות מקסימליים – אפשר וחובה על כל מי שבכל זאת עדיין מחובר לעולם הדיגיטלי, להתמגן נגד תקיפות הסייבר השונות ואגב, וירוסים, נוזקות, טרולים ועוד שמות משונים של פיגועי טרור וירטואליים, הם חלק מאוצר מלים שכל אחד צריך להכיר אם ברצונו להתחיל להתמגן מפניהם.

כאמור ככל שעולם הסייבר מתקדם ומתפתח כך גם צצים פתרונות הגנה של חברות הייטק כאלה אחרות אשר השכילו להבין את גודל התופעה ואת הפוטנציאל הכלכלי העצום הטמון בכל רעיון שייתן הגנה מפני מתקפות סייבר.

השוק הפרטי הוא חלק נכבד במערכה אך גם מדינות וחברות ענק ברחבי העולם מחפשות פתרונות הגנה הרמטיים. אין כאלה.

החוק הידוע אומר שכל תוכנת מחשב יכולה להיפרץ לא משנה כמה מתכנתים יכתבו את הקוד שלה ולו מהסיבה הפשוטה שבבני אדם ואפילו ברובוטים שמשתמשים בבינה מלאכותית וכותבים בעצמם קוד, תמיד יש פרצה קטנה, חור קטן, באג בלתי ניתן לאיתור עוד גורמים אשר מקשים מאוד על הגנה של 100% בעולם הסייבר.

  • ביטוח סייבר – אם לא נוכל להתגונן מפניה לפחות שיהיה לנו ביטוח סייבר במידה וניפגע. אלמנט ביטוחי זה צובר תאוצה בזמן האחרון וכמעט אין חברה מסחרית שמכבדת את עצמה שלא מכניסה סעיף זה בפוליסת הביטוח הנרחבת שלה.

גם האזרח הקטן יכול להשיג לעצמו ביטוח מקיף מפני מתקפות סייבר ולהקטין בכך את הסיכוי שנכסיו הדיגיטליים יפרצו ויינזקו.

לסיכום, תחום הסייבר מסתער על העולם הדיגיטלי וכיום כל אחד מבין שהמידע הפרטי שלו יכול להפוך לנחלת הכלל בקלות רבה.

קשה אך אפשרי להתגונן נגד מתקפות סייבר וכל חברה רצינית הרוצה לשמור על המידע הכי בסיסי שלה, הפטנטים שלה, נתוני המכירות או העובדים וכדומה, יכולה וחייבת להכניס סעיף ביטוח סייבר מקיף ומשמועתי בפוליסת הביטוח של החברה.

בעולם הלוחמה הקיברנטית בו כל שני וחמישי אנו שומעים בחדשות על תקיפת סייבר בעולם המדיני או העסקי ונתקלים באלפי תקיפות סייבר במגזר הפרטי, אנחנו חייבים כיסוי וביטוח בתחום.

ביטוח סייבר מקיף יגן עלינו לכל הפחות מפני תביעות שיוגשו נגדנו מצד לקוחות או ספקים וצדדים שלישיים אחרים, תביעות מהן אנחנו חייבים להיות מוגנים.

כיסוי ביטוחי מפני מתקפות סייבר יקנה לנו שקט נפשי אך הרבה מעבר לכך, יראה לשותפים העסקיים שלנו שאנחנו לוקחים את נכסי החברה ברצינות ושאפשר לעשות אתנו עסקים ללא חשש.

בעולם בו החבר הכי טוב שלנו (הטלפון…) או הידידה הכי טובה בבית (מכונת הכביסה) יכולים להיות שותפים של האקר מתוחכם שיפרוץ לבית שלנו, ביטוח סייבר נשמע דבר הכרחי לגמרי.

About

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required